Bachi õieteraapia
 
Bachi õieteraapia sai alguse 1930. aastatel Suurbritannias, mil selle teraapiasuuna töötas välja dr Edward Bach (1886 –1936). Kirurgina praktiseerinud ja bakterioloogina oma laboris vaktsiinidealast uurimistööd teinud doktor hakkas peagi püüdlema holistilisema lähenemise poole meditsiinis. Ta oli tähele pannud, et üks ja sama haigustekitaja võis mõjuda eri inimestele erinevalt, samuti kulgesid paranemisprotsessid erinevalt. Töötades Londoni Kuninglikus Homöopaatiakliinikus kohandas Bach oma vaktsiine vastavalt homöopaatia põhimõtetele ja töötas välja seitse homöopaatilist sarja. Seejärel otsustas ta astuda homöopaatiast veel sammu edasi puhtama ja leebema loodusliku abivahendi poole. Selleks hakkas ta korjama erinevaid looduses metsikult kasvavaid taimi, peamiselt nende õisi. Ta töötas intuitiivselt, tunnetas taimede erinevaid vibratsioone ja nende tervendavat mõju inimese negatiivsetele emotsioonidele. Niiviisi enese ja hiljem tasuta klientide peal katsetades leidis ta taimed, milles koostas teraapiliste õietilkade sarja. Sari koosnes 38 nimetusest, igaüks mõeldud kindla emotsionaalse seisundi puhuks. 

Bachi õieteraapia toime lähtub põhimõttest, et nii inimeste emotsionaalsetel seisunditel kui taimedel on oma kindel vibratsioon. Kindlate positiivse mõjuga taimede võnkesagedus tasakaalustab inimese emotsioone ja taastab sellega inimese energiasüsteemi emotsionaalse harmoonia. See aitab enda väge ja võimeid täielikumalt kasutada, takerdumata piiravatesse ja jõuetuks muutvatesse tunnetesse. Kui emotsioonid on tasakaalus, siis näed olukordi objektiivsemalt, ilma emotsioonide pöörisesse sattumata. Õietilgad toovad inimeses esile tema parimad omadused. See annab parema enesetunde, aitab oma elu täiel rinnal elada ja sellele terviklikuma sisu luua. Samas pole tegemist maagiaga, mis sinu elu ilma su enda panuseta heaks muudab, vaid sa saad taimedelt tuge, et ise selleks vajalikke otsuseid ja valikuid teha. 

Konsultatsioon kestab 45–60 minutit. Vestleme sellest, mis sinu elus hetkel korras ei ole, mida tahaksid muuta ja mis sind selles takistab. Seejärel koostan sulle isikliku õiesegu, mille toime on hetke emotsionaalset seisundit tasakaalustav. Õietilkasid tuleb võtta vähemalt 3 nädalat neli korda päevas 4 tilka korraga. Pärast kuuri lõppemist on soovitatav uus konsultatsioon – kokkuvõte vahepeal toimunust ja vajadusel uue õiesegu koostamine.
Inimesed on erinevad ja nii on erinev ka see, kui pikalt keegi mingit õiesegu peab tarvitama, enne kui tulemuseks on tasakaalustatud sisetunne. Samuti toimib üks ja sama taim kergema juhtumi puhul leebemalt ja kriitilisemas olukorras tugevamalt, nii nagu parajasti tasakaalu jõudmiseks vaja. Tavaliselt piisab 2–3 järjestikusest kuurist.
 
Õieteraapilisele kuurile ei ole vastunäidustusi või eritingimusi. See sobib ka rasedatele ja lastele ning koduloomadele ja taimedele.

 Jana Reidla