See tabamatu õnn

Õnne tähenduse ja selle leidmise üle läbi vabastava hingamise arutleb hingamisterapeut Krista Haak.   

Viimasel aastakümnel on ilmunud tohutus koguses erinevaid õnneteooriaid, mida on tõlgitud ka eesti keelde või kirjutatud eesti autorite poolt. Õnnelik olemine kui püsiseisund on seatud väärtusskaalas kõrgele kohale, mis vääriti mõistetuna tekitab inimestes suurel hulgal lisapingeid. Tänapäeval on õnn sageli seotud ühiskondliku normiga, mis võib mõjuda koormavalt neile, kes ei suuda püsivat õnnetunnet endas leida. Kuna õnnelik olemine ühiskondlik eeldus, olen terapeudina mitmel korral olnud tunnistajaks olukorrale, kus inimene nuttes palub, et tal lubataks olla õnnetu või et tema kurbust aktsepteeritaks ka väliskeskkonna poolt.

Mis siis on see sageli tabamatu õnn ja kuidas seda saavutada?

 Sotsiaalne surve paneb meid uskuma, et edukaks saamine, rikkuse kogumine ja heade suhete omamine ongi õnne valem.  Samas võib enda ümber ringi vaadates kergesti leida inimesi, kes vaatamata nimetatud asjade olemasolule on sisemiselt õnnetud. Teist samapalju on inimesi, kelle silmad säravad vaatamata objektiivsete saavutuste puudumisele. Viimaste hinnangul avaneb uks õnneseisundisse läbi oma siseilma tundmaõppimise, vanade kannatuste minnalaskmise ja oma elu loomise vabast tahtest valituna. Oskus igas olukorras jääda oma keskmesse ja olla „mina ise“ sillutab teed valguse hulga suurenemisele meie sees ja ümber, mis on eelduseks õnneseisundi suurenemisele.

Hingamisterapeudina olen aru saanud, et sisemise õnnetundeini ei saa jõuda, kui meie keha ja meel on saastatud mürkidega ja negatiivsete emotsioonidega. Keha, meele ja vaimu harmoonia loomulik tulemus on õnn. Füüsilised haigused, ärevus ja depressioon on tingitud meie negatiivsetest mõttemustritest, mis laastavad meid kui tervikut. Seega esimese sammuna teel õnneni tuleb mürgist vabastada oma elu. Kui oleme teinud valiku oma sisemisele reostusele otsa vaadata, sobivad selle protsessi toetamiseks väga erinevad psühhoteraapiad, mille hulgast mina eelistan vabastavat hingamist. Seda just seetõttu, et hingamise käigus on samaaegselt võimalik vabastada nii kehalisi pingeid, emotsionaalset valu kui mõttemustreid, mis meid enam ei teeni. Kui muu enam ei aita, siis teadlik hingamine on esimene ja kõige kiirem viis enese abistamiseks igas olukorras.

Esimesed sammud õnneni - pingetest vabanemine

Kuna reaalsuse loomine algab mõttest ja lõpeb kehas, siis toimib vabanemine sama teed tagasi – esimesi kordi hingajatel on valdavalt tugevad füüsilise keha aistingud, mis on tingitud pingete vabanemisest lihastes ja krooniliselt haigetes organites. Alles keha pingete leevendumisel pääseme ligi emotsionaalkehas peituvatele negatiivsetele tunnetele, mis meie igapäevast elu reostavad. Et meid kurnavatel emotsioonidel minna lasta, tuleb need kõigepealt üles leida ja seejärel omaks võtta. Kõige laastavamalt mõjuvad meid saatvad mõttemustrid ja hoiakud, mille sageli oleme endasse kinnistanud varases lapsepõlves. Nende algpõhjuseni jõudmine ja vabastamine on sageli pikk protsess, mis samal ajal saab heldelt tasutud. Kui toome oma õnnetuse juured päevavalgele, kaotavad nad oma väe meie elu juhtimisel ja meis tekib piisavalt vaba ruumi uue puhta valgusenergia sissevooluks. Kuni ühel hetkel ärkame sügava õnnetundega, teadmata isegi, mis selle objektiivne põhjus on.

Soovin kõigile õnne otsijatele ja valguse teel käijatele usku imede juhtumise võimalikkusesse ja kannatlikust enese leidmise teel kulgemiseks. Olgem õnnelikud, et tervendada  selle läbi iseennast ja kogu maailma.

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: